BATIK - dekoracja na ścianę: z motywem OMॐBATIK - dekoracja na ścianę: z motywem OMॐ
BATIK - dekoracja na ścianę: z motywem OMॐ
BATIK - dekoracja na ścianę: z motywem OMॐ

BATIK - to technika malarska pochodząca z Dalekiej Azji, polegająca na pokryciu obrazu woskiem, a następnie jego kąpieli w barwniku. Wosk sprawia, że przestrzenie pod nim nie zostają zabarwione - barwnik pokrywa więc tylko przestrzenie pomiędzy popękanym woskiem, dając niezwykły, oryginalny efekt. Tehcnika ta stosowana jest nie tylko na płótnach, lecz także na papierze czy drewnie. Każdy jeden batik jest więc wyjątkowy i niepowtarzalny, nawet pomimo podobnego namalowanego wzoru. 

Batik jest malowany na bawełnianym materiale i nie jest oprawiony - ma nieco nierówne, lekko postrzępione brzegi.

Rozmiar: 90 x 80 cm
Pochodzenie: Indie

MANDALA to słowo w sanskrycie oznaczające koło, okrąg. Sam symbol ma duże znaczenie w religiach buddyzmu i hinduizmu, ale nie tylko (np. w New Age symbolizuje Całkowitość, kosmiczny diagram ukazujący związki z nieskończonością). Jest motywem artystycznym, geometryczną konfiguracją symboli o wielu znaczeniach w zależności od tradycji.

Symbol ॐ OM - według tradycji hinduistycznych, OM ॐ  jest pierwotnym dźwiękiem wszechświata. Ze względu na wprowadzanie na wyższe wibracje, słowo to służy do mantrowania - to najstarsza buddyjska i hinduska mantra. Symbol OM ma w hindi ponad 100 znaczeń (wszystkie pozytywne :-)).

 

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.