Biżuteria

Capture-DSC04350 Cropped resized
Błyskotki towarzyszą ludziom od zarania dziejów-  przez wieki biżuteria była (i dalej jest) elementem dekoracyjnym, symbolem magii, wiary, elementem charakterystycznym przynależności do konkretnej grupy społecznej lub kultury. Na początku wkonywana była ze wszystkiego, co ludzie mieli pod ręką - muszle, drewno, kamienie, skóry czy nawet kości, z czasem jednak zaczęto wykorzystywać coraz to więcej kruszców i nadawać nieskończenie wiele znaczeń. W pewnym momencie naszej historii biżuteria stała sie nawet amuletem - najczęściej odganiającm zło i takie amulety nosimy ze sobą aż do dzisiaj. Znaczenie miały nie tylko kruszce, ale także kolory, czy nawet kształty. Nieraz w historii biżuteria przyjęła symbol odwagi, znaczenie pamiątki lub symbol miłości. 
Bez dwóch zdań biżuteria dalej stanowi dla nas ważny element. W niezwykły sposób pomaga wyrażać siebie, czuć sie pięknie i podnosić pewność siebie.
Jest doskonałym dodatkiem do każdego rodzaju stylu i każdy może w jej zbiorach znaleźć coś idealnego dla siebie. 

Posiadamy tradycyjną biżuterię tybetańską dla fanów ozdób wychodzących na pierwszy plan, stworzoną z mixu metali na bazie cyny oraz miedzi, z której wykonane są np. kolie, pierścionki, kolczyki czy bransolety. 

Trochę bardziej subtelną, lecz dalej niezwykłą propozycją są nasze przepiękne indyjskie mikromakramy na woskowanych sznurkach, których technika tworzenia polega na wiązaniu supełków w odpowiedni sposób i oplataniu nimi mocno kamienia, gdzie na końcu procesu tworzenia, końcówki sznurka są sklejane na gorąco poprzez delikatne przypalenie. Nasze mikromakramy są idealne dla wszystkich związanych z ezoteryką oraz dla każdego, który od swojej biżuterii pragnie czegoś więcej niż tylko pięknego wyglądu!
W naszej ofercie znajdują się naszyjniki z jaspisem, tygrysim okiem, karneolem czy kamieniem księżycowym, ale na tym się oczywiście nie kończy! Znajdziecie tu proste wisiorki makramowe z pojedynczym kamieniem, makramowe amulety z kamieniem oplecionym mosiądzowym drutem oraz duże i małe chokery. Każdy makramowy choker nadaje się również do noszenia jako opaska na głowę lub tiara. W naszej kolekcji makramowej biżuterii zobaczycie także piękne bransoletki w różnych grubościach na regulowanych sznurkach, które można nosić nisko na nadgarstku lub wysoko na ramieniu. 

Można nabyć u nas także buddyjskie male w dwóch rozmiarach (jako naszyjnik lub bransoletkę), w wielu różnych wzorach i kolorach, ale także wykonane z różnych materiałów np. z sandałowca, rudrakshy, lawy czy tygrysiego oka. Popularnością cieszą się bransoletki male z chakrami, buddhą lub symbolem OM.

W naszym asortymencie znajdziesz także tradycyjne nepalskie naszyjniki z koralików z mosiężnymi zawieszkami - jest to kwintesencja bogatej, zachwycającej kultury nepalskiej. Koraliki to jeden z głównych wytworów rękodzielniczych wytwarzanych w Nepalu. Najbardziej popularne koraliki z Nepalu tworzone są z: kamieni półszlachetnych (np. shalingram, onyks, tygrysie oko, kwarc, lapis lazuli, turkus, koral, karneol) , szkła, kości jaka lub pestek (Rudraksha, Bodhi).
Filtry
30PLN 299PLN
Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.