Najnowsze wpisy

Kadzidła - z czym się to je?

Dodano:2023-11-26
Kategorie:Porady | Inspiracje

Kadzidła to nie tylko wonny aromat w całym twoim domu - to również bogate dobro kulturowe, które tradycyjnie wykorzystywane jest jako remedium na wiele dolegliwości. W tym wpisie znajdziesz rozpiskę najpopularniejszych składników kadzideł i tego, do czego mogą służyć kadzidełka, które je zawierają.

Czym jest papier Lokta?

Dodano:2023-11-08
Kategorie:Inspiracje

Z tego wpisu dowiesz się, czym jest papier lokta, jak powstaje tradycyjny ręcznie robiony papier czerpany oraz ile różnych rzeczy można z niego wykonać: od barwnych kalendarzy, pięknych notesów, fantazyjne lampiony po praktyczne i ekologiczne rozwiązania jak pudełka i kartoniki.

Święto zwycięstwa dobra nad złem: Dashain

Dodano:2023-10-30

Dashain to jedno z najważniejszych hinduistycznych świąt w kalendarzu nepalskim, poprzedzające słynne Diwali. Z tego wpisu dowiesz się m.in. które dni Dashain są najważniejsze i dlaczego, co dzieje się podczas świętowania, kim są celebrowane postacie oraz czy naprawdę cały Nepal świętuje

Czym jest herbata konopna?

Dodano:2023-09-16
Kategorie:Inspiracje

Herbata konopna to napar zrobiony z suszonego ziela, kwiatów i nasion konopii siewnej. Z tego posta dowiecie się więcej w szczególności o tym, jaka jest historia herbaty konopnej, w co bogate są parzone elementy tej rośliny oraz na co herbata konopna może nam pomóc.

Błyszczące serce Nepalu, czyli srebro tybetańskie w pigułce.

Dodano:2023-09-05

Srebro tybetańskie oznacza tradycyjną technikę wytwarzania nepalskiej bizuterii. Z tego wpisu dowiesz się, jaki skład ma srebro tybetańskie, w jaki sposób wykonuje się z niego biżuterię oraz jakie kamienie półszlachetne wykorzystuje się do jej zdobienia.