Male buddyjskie

Projekt bez nazwy
Male to długie wisiory z nawleczonymi na sznurek 108 koralikami. Służą do liczenia mantr podczas medytacji, podobnie jak różaniec pomaga w liczeniu modlitw. Zapoznaj się z naszą ofertą ręcznie tworzonych mali z tradycyjnych materiałów takich jak rudraksza, shaligram czy drewno różane. Wykonane z dbałością o detale, w zrównoważony dla środowiska sposób i z odpowiednią intencją w Nepalu.
Ten przypominający różaniec atrybut służy jako ważne narzędzie podczas mantrowania. Pełna medytacja z mantrą w większości nurtów buddyjskich i hinduskich to 108 powtórzeń - powodów dla tej praktyki jest wiele w różnych tradycyjnych źródłach buddyjskich, jogicznych i hinduskich. Mala ma więc przede wszystkim służyć jako “liczydło” podczas medytacji. Cyfry 1, 0 i 8 w hinduizmie to kolejno symbole jednej najwyższej prawdy, pokory oraz nieskończoności. W medycynie chińskiej mamy 108 świętych punktów marma w ciele, zaś jedne z najstarszych tekstów pisanych świata, Upaniszady, są podzielone na 108 części. Buddyzm mówi też o 108 emocjach w ludzkim ciele. Ze względu jednak na różnorodność kulturową Himalajów nie da się wybrać jednego wytłumaczenia na symbolikę liczby 108 w malach.

Z czego są wykonywane male?

Materiał, z którego mala jest wykonana, ma nawet większe znaczenie niż ilość koralików. Bardzo często spotkać można się z malami zrobionymi z kamieni półszlachetnych i minerałów posiadających specjalne właściwości wspomagające w różnych intencjach, lecznicze czy ochronne, np. z jadeituonyksukryształu górskiego czy poświęconej Panu Wisznu śaligramy. Poza kamieniami za materiał na malę służyć może drewno sandałowca, róży, korzeń lotosu, a nawet kości. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest jednak pestka świętego owocu Pana Śivy: rudraksza, mająca postać niedużej kulki o wyjątkowej fakturze.

Do czego służą male?

Dziś male służą również jako amulety przynoszące pomyślność, wspomagające energię duchową i zdrowie psychiczne, odpychające niesprzyjające nam wydarzenia, myśli i intencje. Wiele osób nosi je także jako biżuterię, do czego filozofia buddyjska czy hinduska nie przykładają ogromnej wagi - mala działa niezależnie od tego, czy osoba, która ma ją na sobie, wierzy w jej moc; choć rzeczywiście noszenie jej ciągle na wierzchu, a nie pod ubraniem, jest uznawane za osłabiające ją. Mala - tak jak i my - najlepiej czuje się w otoczeniu serdecznych nam osób :) 

Jak wybrać malę?

Mala w swych rodzinnych stronach najczęściej jest prezentem dostawanym od kogoś nam życzliwego: przyjaciela_ciółki, nauczycielki_la czy rodziny, choć nie ma nic złego w pozyskaniu jej na własną rękę. Nie trzeba praktykować medytacji z mantrami, by zostać właścicielem_lką tego pięknego amuletu. Nie musisz także jechać w dalekie rejony Himalajów - w Kana Sapiens znajdziesz bowiem przepiękne tradycyjne male tworzone ręcznie w zgodzie z zasadami Fair Trade oraz z naturalnych materiałów przez twórcę, z którym współpracujemy od 2018 roku.

Sposobów wyboru jest wiele - kamienie można wybrać na podstawie znaku zodiaku, związku z czakrami czy po prostu tego, które nam się podobają. Naszym ulubionym sposobem jest jednak intuicja. Wierzymy, że mala przemawia do swojej przyszłej osoby. Jeśli zatem któraś z naszych mali szczególnie wpadła Ci w oko - nie zwlekaj zbyt długo! Być może to właśnie ona jest przeznaczona dla Ciebie :) 


Filtry
60PLN 180PLN
Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.