Haremki oficjalnie przywędrowały do nas z Indii, a swoim wyglądem wdzięcznie naśladują pumpy. Ich synonimowa nazwa ,,alladynki" pochodzi od Alladyna, czyli baśniowej postaci z Bliskiego Wschodu. 

W naszej ofercie znajduje się bogata oferta spodni szarawarów - inaczej alladynek lub spodni haremek. Od wielu lat cieszą sie popularnością wsród każdego, kto ceni sobie wygodę, aktywny tryb życia i przede wszystkim - luz. 
Szarawary to spodnie idealne do jogi, tańca, medytacji, codziennego noszenia, na festiwale czy też na wycieczki, a zwłaszcza te letnie. 
Wykonane są z wysokiej jakości organicznej bawełny, która sprawia, że spodnie ,,oddychają'', taki efekt zawdzięcza im również ich niezwykły krój z niskim krokiem i szerokimi nogawkami. Dają nam niezwykły komfort i luz noszenia, a także zapewniają przewiewność.

W naszej ofercie każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Szarawary prezentują się genialnie zarówno na osobach niskich, jak i wysokich, a także dopełniają każdy rodzaj garderoby - elegancki, sportowy, etniczny, psychodeliczny. Są niebanalnym rozwiązaniem przy budowaniu w szafie tzw. ,,basiców". Przykładowo - całe czarne szarawary będą prezentować się pięknie z marynarką i wysokim obcasem, ale także z t-shirtem i matą do jogi lub snekearsami i psychodeliczną bluzą - dla tych, którzy lubią zaszaleć ze swoją prezentacją. Kolorowe szarawary rozświetlą parkiet podczas treningu tańca, sprawią, że znajomi zawsze znajdą was na festiwalu, a także zamienią dzień nudzenia się w domu na dzień komfortu i rozluźnienia.

W naszej ofercie znajdziecie przeróżne rodzaje haremek - od jednkolorowych, tych bardziej ,,basic", przez patchworkowe ze stemplami, paskowane, w kratę, aż po psychodeliczne - z kwiatami czy geometrycznymi wzorami. Posiadamy również szarawary z wieloma symbolami buddyjskimi np. kwiatem życia lub om, ale także z printami idealnymi na festiwale np. typu psy trance. Wybierz kolor i wzór, który najbardziej wyraża ciebie i ciesz się oryginalną wygodą przez cały rok! 
Szarawary - szerokie spodnie, stanowiące część tradycyjnego stroju mieszkanców krajów arabskich i azjatyckich.

Współczesna forma tego ubioru to ewolucja istniejących od dawna elementów ubiorów ludów wschodu. Powstałe najprawdopodobniej na terenach współczesnego Afganistanu i Iranu, szybko rozprzestrzeniły się po świecie. Rozmaite ich nazwy odzwierciedlają szeroką popularność tego typu ubioru – określenia typu ‘alladynki’ czy ‘haremki’ dotarły do nas z krajów arabskich, a ‘szarawary’ pochodzą od spodni ‘shalwar’ tradycyjnie noszonych w Azji Południowej i Centralnej. Aktualnie ubrania tego typu zyskują na popularności również w krajach zachodnich, zarówno jako nawiązania do kultury i etniczności Azji, jak i jako niezależny element mody, w obu przypadkach cenione ze względu na wygodę i komfort użytkowania.

Szarawary dostępne w naszym sklepie produkowane są w małych, rodzinnych przedsiębiorstwach zlokalizowanych w stolicy Nepalu, Kathmandu, oraz okolicach. Proces pozyskiwania i przetwarzania surowców jest całości zlokalizowany na terenie tego kraju, co sprzyja rozwijaniu relacji biznesowych i przemysłu. Tak samo jak inne ubrania, dostępne w ofercie spodnie wykonane są w 100% z organicznej bawełny, etycznie pozyskiwanej na miejscu, która po przetworzeniu trafia do lokalnych warsztatów gdzie szyte są z niej przepiękne i wyjątkowe szarawary. Gotowe produkty kupujemy bezpośrednio od producentów i transportujemy do Polski, unikając pośredników i mając pewność że pieniądze trafiają do osób świadczących dla nas usługi. Cały łańcuch produkcji oparty jest o zasady fair-trade i pracę godnie opłacanych, doświadczonych rzemieślników i rzemieślniczek. Taka organizacja wytwórstwa i handlu sprawia że zakupy końcowego konsumenta w Europie realnie wspomagają rozwój lokalnej ekonomii Nepalu, w kontraście do praktyk stosowanych przez wielkie przedsiębiorstwa korzystające z usług tzw. ‘sweatshops’ i innych niemoralnych zabiegów
Filtry
89PLN 199PLN
Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.