Biżuteria ze srebra tybetańskiego

Himalajska biżuteria tradycyjnie robiona jest z wyjątkowego stopu metali nazwanego "tybetańskim srebrem" - jest to mieszanina na bazie miedzi i cyny o niskim potencjale alergizującym. W ten lśniący stop oprawiane są kamienie półszlachetne lub emaliowane wstawki z lapis lazuli, turkusu i etycznie pozyskiwanego koralu. Unikatowa biżuteria robiona rzemieślniczo od pokoleń w małych zakładach stolicy Nepalu, Kathmandu i jego okolic

Biżuteria Tybetańska – tradycyjna forma rękodzieła mieszkańców Himalajów, aktualnie wytwarzana na terenie Nepalu i Bhutanu częściowo przez uchodźców z Tybetu.

Współczesne style w tybetańskim złotnictwie stanowią kontynuację tradycyjnych nurtów i stylistyki, co sprawia że pochodzące z tamtego rejonu produkty są nie do pomylenia z jakimikolwiek innymi. Mistrzowskie połączenie prostoty dużych kamieni i minerałów z odważnymi i oryginalnymi elementami z metalu sprawia że wykonana w tym stylu biżuteria zachwyca swoją wyjątkowością i sprawia że nosząca je osoba wyróżnia się z tłumu. Tradycyjne materiały takie jak Koral, Lapis Lazuli, Turkus i Tybetańskie Srebro (stop oparty o miedź i cynę), połączone ze sobą w rzemieślniczy sposób dodatkowo podkreślają wyjątkowy charakter tej biżuterii i stawiają ją o klasę wyżej niż masowo produkowane wyroby chińskiego pochodzenia.

Biżuteria dostępna w naszym sklepie produkowana jest w małych, warsztatach w stolicy Nepalu, Kathmandu, oraz okolicach. Przedsiębiorstwa są w dużym stopniu prowadzone przez Tybetańczyków, którzy osiedlają się w rejonie już od lat 50 i pomimo emigracji w dalszym ciągu kultywują swoją kulturę. Materiały używane w produkcji biżuterii częściowo pochodzą od tradycyjnych partnerów handlowych, takich jak północne Indie czy Pakistan, a częściowo są dostarczane przez rozwijający się Nepalski przemysł wydobywczy. Z racji kultury wytwórstwa panującej wśród kontynuujących wielowiekową tradycję rzemieślników nie otrzymujemy informacji o dokładnym składzie chemicznym składników używanych w warsztatach, ale otrzymujemy od producentów deklarację o nieużywaniu niklu i innych szkodliwych metali w procesie produkcji, a relacje naszych klientów potwierdzają brak reakcji alergicznych i jakichkolwiek skutków ubocznych noszenia naszej biżuterii. Nasze produkty importujemy bezpośrednio od producentów, co sprawia że jesteśmy pewni co do godnego wynagrodzenia które otrzymują. Cały łańcuch produkcji oparty jest o zasady fair-trade i pracę godnie opłacanych, doświadczonych rzemieślników i rzemieślniczek. Takie podejście sprawia że zakupy dokonywane przez końcowego klienta w Europie realnie przyczyniają się do rozwoju ekonomicznego Nepalu i poprawy sytuacji życiowej lokalnej ludności, jest więc to praktyka skrajnie różna od przedsiębiorstw korzystających z kiepsko opłacanej pracy robotników wielkich fabryk i zakładów.

Filtry
49PLN 259PLN
Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.