Dodaj do przechowalniUsuń z przechowalni
Udostępnij:

ॐ  BUDDYJSKA MALA 

✺ MATERIAŁ: całość składa się z 108 głównych koralików z Rudrakszy, 4 dodatkowych koralików z turkmenitu, jednego dodatkowego koralika tybetańskiego i dwóch dodatkowych z Rudrakszy.

✺ PARAMETRY: obwód: ok. 88 cm, średnica koralika: ok. 0,7 cm.

Rudraksza - to zdrewniałe nasiona/pestki Mali wąskolistnej (drzewa rosnącego u podnóża Himalajów) używane od wieków przez świętych, joginów, mnichów, astrologów, tantryków a także zwykłych ludzi. Nasiono rudrakszy jest cenione ze względu na wartości estetyczne, ozdobne, ale przede wszystkim ze względu na właściwości duchowe, używa się ich w formie modlitewnych wieńców, naszyjników, bransoletek, talizmanów itp. W mitologii wedyjskiej i hinduskiej jest kojarzona z “oczami Rudry/Śiwy”.

✺ Mala, zwana inaczej sznurem modlitewnym, to buddyjski różaniec służący do modlitwy, medytacji lub odliczania mantr podczas medytacji. W sanskrycie nazwa ta znaczy „wieniec, naszyjnik, mamrocząca modlitwa”.

✺ Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji z którą w danej chwili pracujemy. Może też pełnić funkcję talizmanu przynoszącego spokój i szczęście. Chroni przed niepowodzeniem, wspomaga rozwój duchowy i osobisty. Każdy może ją nosić po swojemu i ze swoją własną intencją.

✺ Mala może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół nadgarstka jako bransoletka.

✺ Tradycyjna duża mala to sznur na który nawleczono 108 okrągłych korali.
Liczba 108 wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest przekonanie, że mamy 6 zmysłów, które odbierają 6 rodzajów odczuć w trzech płaszczyznach czasowych (6x6x3=108).
Inna teoria mówi, że w hinduizmie liczba 108 jest uznawana za świętą (1 - bóg, wszechświat, najwyższa prawda, 0 - pustka, pokora w praktyce duchowej, 8 - nieskończoność, ponadczasowość).

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.