Dodaj do przechowalniUsuń z przechowalni
Przepiękny nepalski etno KALENDARZ 2024 z papieru czerpanego z motywem mandali. Do powieszenia na ścianie.
Materiał:Papier czerpany Lokta
Udostępnij:

Wyjątkowy, ręcznie robiony kalendarz naścienny 2024 z papieru czerpanego. Motywem kalendarzu są Mandale. Kalendarz na rok 2024. 

Nadruk na kalendarzu to ręczny stempel, który następnie jest kolorowany farbą. W kalendarzu 2024 znajdują się symbole mandali. Kolorowe nepalskie kalendarze są idealnym przykładem nepalskiej sztuki ludowej, tzw. primitive/naive art. Styl ten, w szczególności w krajach afrykańskich, nazywa się często Tinga Tinga. Cechuje go przerysowanie, żywe kolory, motywy zwierzęce. 

Lokta to rodzaj wytrzymałego papieru czerpanego używanego w różnych dziedzinach, zwłaszcza w produkcji rękodzielniczej i artystycznej. W Nepalu jest tradycyjnym rzemiosłem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Charakteryzuje się lekko przezroczystą fakturą, co sprawia, że jest idealny do ręcznego malowania, drukowania czy tworzenia ozdób. Wytwarzanie nepalskiej lokty jest również procesem zrównoważonym dla środowiska oraz ekologiczną formą pozyskiwania papieru - wawrzynek himalajski to lokalnie pospolita roślina, której nie trzeba ścinać w całości, by pozyskać materiały do produkcji.

Jest to bardzo ekologiczna metoda wytwarzania papieru - roślina niezwykle szybko się regeneruje i odrasta. Kupując papier Lokta realnie wspieramy pracę ludzi z wysokogórskich himalajskich wiosek wschodniego Nepalu.

Każdy kalendarz ma 8 stron łącznie z okładką (2 miesiące na jednej stronie). Format prostokąta zbliżony do A4. Poszczególne kartki związane są sznureczkiem.

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.