LAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKILAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKILAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKI
LAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKI
LAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKI
LAMPION z papieru czerpanego - OCZY BUDDY i SMOKI
Dodaj do przechowalniUsuń z przechowalni
Przepiękny, oryginalny lampion z papieru czerpanego Lokta, wykonany ręcznie w Nepalu.
Cena:
50,00PLN
Ilość: szt.
Dostępność:średnia
Udostępnij:

Przepiękny, oryginalny lampion

z papieru czerpanego Lokta

Lampiony wykonane zostały ręcznie w Nepalu.

Posiada stemplowane ręcznie wzory z motywami buddyjskimi.

O
czy Buddy - te wyraziste, przyciągające wzrok oczy są często umieszczane na rzeźbach, malowidłach i innych dziełach sztuki buddyjskiej. Oczy Buddy symbolizują obecność ducha Buddy, jego wewnętrzny spokój i wszechwiedzę. Mają głębokie znaczenie duchowe i odnoszą się do idei czujności, obserwacji i zrozumienia, które są kluczowe w praktyce buddyjskiej. Symbolizują również przekonanie, że Budda nadal obserwuje i wspiera osoby wyznające jego nauki, mimo że sam odszedł od tego świata.

Smoki - w Nepalu symbole smoka można znaleźć w różnych aspektach życia, w tym w architekturze świątyń, sztuce, ubiorze ceremonialnym, a także w duchowych praktykach i wierzeniach. Smok jest postrzegany jako ważny element kultury i duchowości Nepalu, który związany jest z żywiołem wody, mocą i siłą, duchową transformacją, wzrostem i przemianą oraz ochroną.

Lokta to rodzaj wytrzymałego papieru czerpanego używanego w różnych dziedzinach, zwłaszcza w produkcji rękodzielniczej i artystycznej. W Nepalu jest tradycyjnym rzemiosłem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Charakteryzuje się lekko przezroczystą fakturą, co sprawia, że jest idealny do ręcznego malowania, drukowania czy tworzenia ozdób. Wytwarzanie nepalskiej lokty jest również procesem zrównoważonym dla środowiska oraz ekologiczną formą pozyskiwania papieru - wawrzynek himalajski to lokalnie pospolita roślina, której nie trzeba ścinać w całości, by pozyskać materiały do produkcji.

(w innych ogłoszeniach inne rozmiary i modele lampionów).

W celu stworzenia magicznej nastrojowej atmosfery można powiesić klosz wokół żarówki albo postawić jako klosz wokół lampki lub świeczki (obowiązkowo dobrze oszklonej, aby uniknąć pożaru! Nigdy też nie zostawiaj świeczki bez nadzoru).

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.