Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowegoBuddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowegoBuddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowegoBuddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowego
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowego
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowego
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowego
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z drzewa sandałowego
Dodaj do przechowalniUsuń z przechowalni
Udostępnij:

ॐ  BUDDYJSKA MALA 

✺ MATERIAŁ: całość składa się z 110 koralików z drzewa sandałowego oraz jednego dodatkowego koralika w kształcie głowy Buddy.

✺ PARAMETRY: obwód: ok. 68 cm, średnica koralika: ok. 0,6 cm.

✺ Mala z drzewa sandałowego przepięknie pachnie! (aromaty słodkie, cytrusowe)

Sandałowiec biały - to drzewo (ale również i krzew) występujący na wschodnim pasie subkontynentu indyjskiego. Posiada silny, charakterystyczny, słodki zapach, tak bardzo kojarzony z orientem i Nepalem, ze względu na zawarte w nim oleje eteryczne. W Indiach drzewo sandałowe od wieków było wykorzystywane do medytacji. Uważa się, że jego zapach uspokaja umysł i otwiera na duchowy potencjał. Sandałowiec jest związany z czakrą korony (sahasrara) i czakrą podstawy (muladahara) dlatego pomaga zachować równowagę energetyczną.

✺ Mala, zwana inaczej sznurem modlitewnym, to buddyjski różaniec służący do modlitwy, medytacji lub odliczania mantr podczas medytacji. W sanskrycie nazwa ta znaczy „wieniec, naszyjnik, mamrocząca modlitwa”.

✺ Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji z którą w danej chwili pracujemy. Może też pełnić funkcję talizmanu przynoszącego spokój i szczęście. Chroni przed niepowodzeniem, wspomaga rozwój duchowy i osobisty. Każdy może ją nosić po swojemu i ze swoją własną intencją.

✺ Mala może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół nadgarstka jako bransoletka.

✺ Tradycyjna duża mala to sznur na który nawleczono 108 okrągłych korali.
Liczba 108 wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest przekonanie, że mamy 6 zmysłów, które odbierają 6 rodzajów odczuć w trzech płaszczyznach czasowych (6x6x3=108).
Inna teoria mówi, że w hinduizmie liczba 108 jest uznawana za świętą (1 - bóg, wszechświat, najwyższa prawda, 0 - pustka, pokora w praktyce duchowej, 8 - nieskończoność, ponadczasowość).

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.