Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z opalitem. Naturalne kamienieBuddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z opalitem. Naturalne kamienie
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z opalitem. Naturalne kamienie
Buddyjska mala do mantrowania, medytacji. Naszyjnik z opalitem. Naturalne kamienie
Dodaj do przechowalniUsuń z przechowalni
Udostępnij:

ॐ  BUDDYJSKA MALA 

✺ MATERIAŁ: mala wykonana z opalitu; składa się ze 108 koralików w tym  14 koralików symbolizujących czakry z naturalnych kamieni, m.in. turkusu, cytrynu i kwarcu różowego

✺ PARAMETRY: obwód: ok. 70cm + frędzel ok. 10cm, średnica koralika: koraliki z chakrami ok. 0,7cm, koraliki z kryształu ok. 0,5cm 

✺ Opalit jest kamieniem półszlachetnym o unikalnej urodzie i niezwykłym blasku. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa "opallios", które oznacza "zmieniający kolor".

✺  Opalit jest również doceniany ze względu na swoje właściwości terapeutyczne. Wierzy się, że kamień ten wpływa na równowagę emocjonalną i pomaga w wyrażaniu uczuć. Ma również reputację kamienia, który wzmacnia intuicję i umożliwia dostęp do głębszej wiedzy i mądrości wewnętrznej.

✺ Zwieńczona koralikiem z symbolem OM - według tradycji hinduistycznych, OM ॐ  jest pierwotnym dźwiękiem wszechświata. Ze względu na wprowadzanie na wyższe wibracje, słowo to służy do mantrowania - to najstarsza buddyjska i hinduska mantra. Symbol OM ma w hindi ponad 100 znaczeń (wszystkie pozytywne :-)).

✺ Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji z którą w danej chwili pracujemy. Może też pełnić funkcję talizmanu przynoszącego spokój i szczęście. Chroni przed niepowodzeniem, wspomaga rozwój duchowy i osobisty. Każdy może ją nosić po swojemu i ze swoją własną intencją.

✺ Mala może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół nadgarstka jako bransoletka.

✺ Tradycyjna duża mala to sznur na który nawleczono 108 okrągłych korali.
Liczba 108 wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest przekonanie, że mamy 6 zmysłów, które odbierają 6 rodzajów odczuć w trzech płaszczyznach czasowych (6x6x3=108).
Inna teoria mówi, że w hinduizmie liczba 108 jest uznawana za świętą (1 - bóg, wszechświat, najwyższa prawda, 0 - pustka, pokora w praktyce duchowej, 8 - nieskończoność, ponadczasowość).

Unikać kontaktu z wodą!
Podobne do

Kupujący ten produkt kupili także:

Copyrights by KANA SAPIENS, 2018. All rights reserved.